Články

Průkaz energetické náročnosti

Průkaz energetické náročnosti

Průkaz energetické náročnosti budovy je velmi často mezi laickou veřejností zaměňován s energetickým štítkem. Přesto, že mají oba dokumenty zdánlivě podobný grafický výstup, jedná se o zcela odlišné dokumenty a nelze je zaměňovat.

Více >

Formaldehyd

Formaldehyd

Formaldehyd je bezbarvý vysoce hořlavý plyn, který můžete najít téměř všude, například v pomeranči, ve vašich bramborách, ve vzduchu v parku, kde se procházíte, doma v koberci, atd.

Více >

Ecose technology

Ecose technology

Tepelné izolace Knauf Insulation z minerální vlny vyráběné pomocí ECOSE Technology vypadají i působí na dotyk příjemněji než izolace, s nimiž jste se měli možnost dosud seznámit. ECOSE Technology je revoluční, zcela nová technologie přírodního pojiva neobsahujícího formaldehyd a postavená na rychle se obnovujícím organickém materiálu.

Více >

Sklo x čedič

Sklo x čedič

Tepelné izolace ve formě vláken jsou souhrnně označovány jako minerální vaty. Jde o tepelně akustické izolace, které vynikají protipožární odolností. Je možné je rozdělit do dvou základních druhů podle surovin použitých ve výrobě.

Více >

Dřevostavby s minerální izolací

Dřevostavby s minerální izolací

Se stále narůstajícím počtem dřevostaveb stoupá i spotřeba minerální izolace, která se do těchto konstrukcí aplikuje. Hlavním důvodem využití minerální izolace jsou její tepelně-izolační parametry a také fakt, že díky svým vlastnostem ji lze lehce stlačit a přizpůsobit tak případným nerovnostem dřevěné konstrukce stavby díky čemuž pak v samotné konstrukci či roštu bez problémů velmi dobře drží.

Více >

Jak izolovat šikmou střechu? Možností je více

Jak izolovat šikmou střechu? Možností je více

Pro tepelnou izolaci šikmé střechy lze použít hned několik technologií i materiálů. Různé specifické konstrukce střechy mohou být více či méně vhodné pro tu kterou z nich. Ještě více nad typem střešní izolace přemýšlíme, pokud rekonstruujeme, nepředěláváme celou střechu, ale jen přidáváme či měníme izolaci.

Více >

Víte, kdy je vhodné pro zateplení použít kontaktní fasádu?

Víte, kdy je vhodné pro zateplení použít kontaktní fasádu?

Zateplování fasád je dnes velice žádané. Často však chybujeme při volbě formy zateplení. Volit můžeme kontaktní zateplení fasády, nebo provětrávané. Pojďte se podívat, kdy je vhodná zateplená kontaktní fasáda.

Více >

Víte, jak funguje parotěsná zábrana?

Víte, jak funguje parotěsná zábrana?

Je parotěsná zábrana pouze snaha stavebníků, jak nás donutit zaplatit za izolaci podkroví více, nebo má skutečně smysl? Pojďte se podívat, co to vlastně je.

Více >

Správná tloušťka izolace šikmé střechy není jen o zákonné normě

Správná tloušťka izolace šikmé střechy není jen o zákonné normě

Pokud chceme, aby měla izolace podkroví smyl, musíme dbát na správnou tloušťku izolace. Tu stanovuje dokonce zákonná norma. Pozor, ta se v roce 2016 zpřísnila.

Více >

Jak se vyhnout chybám zateplení podkroví? Dělají je profesionálové i amatéři

Jak se vyhnout chybám zateplení podkroví? Dělají je profesionálové i amatéři

Ať již vložíme zateplování podkroví do rukou profesionálů, nebo se do něj jako správný český kutil pustíme svépomocí, je důležité si uhlídat, abychom se nedopustili tradičních chyb, které snižují účinek zateplení střešní konstrukce.

Více >

Stará se o Vás

 
+420 603 186 727

E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Zadejte svůj e-mail a získejte výhody

Speciální přání


captcha image

Nejprodávanější zboží

 • Ursa PureOne DF 39  

  Ursa PureOne DF 39

  Produkt vyráběný technologií Pureone. Bílá minerální izolace, která je čistá, kompaktní, nedráždivá, bez obsahu formaldehydů a šetrná k životnímu prostředí. To vše při zachování bezkonkurenční objemové hmotnosti 15kg/m3.  

  Cena: 
  810,70 Kč / m3
 • Isover DOMO PLUS  

  Isover DOMO PLUS

  λD=0,038 W/m.K Role Isover DOMO PLUS jsou vhodné pro jakékoli tepelné, zvukové, nezatížené izolace pro zabudování do konstrukcí zavěšených pohledů, zateplení podkroví, k izolaci dutin (zvýšení protihlukové izolace), i na nepochůzí stropní a střešní konstrukce.

  Cena: 
  847,00 Kč / m3
 • Ursa PureOne SF 34  

  Ursa PureOne SF 34

  λD= 0,034 (W/m·K) URSA SF 34 je nekašírovaná minerální izolace ze skelné vlny s pomocnými ryskami na horní straně pro přířez. Je dodávaná ve formě rolí. Je určená především do rámových konstrukcí, tj. šikmých střech a obvodových plášťů dřevostaveb.

  Cena: 
  1 500,40 Kč / m3
 • Gutafol WB  

  Gutafol WB

  Parotěsná fólie GUTTAFOL WB plus je vyrobena z třívrstvého materiálu, jehož nosnou částí je PE mřížka, utěsněná proti prostupu vody a vodní páry polyetylénovou fólií. Parotěsná zábrana zabraňuje pronikání vodních par vzniklých činností v domě do střešní konstrukce a tepelné izolace, kde jinak tyto páry kondenzují a způsobují vznik plísní a hnilobu dřevěné konstrukce domu. 75m2/bal

  Cena:
  1 143,50 Kč
 • Ursa Pureone DF 39 tl. 200mm  

  Ursa Pureone DF 39 tl. 200mm

  Cena: 
  810,70 Kč / m3